O NAS

Na mapie kulturalno-artystycznej Bydgoszczy od listopada 2015 roku działa nowa placówka kulturalno-oświatowa – Dom Kultury „Akademicka Przestrzeń Kreatywna”. Placówkę otworzyła Wyższa Szkoła Gospodarki, która jest pionierem działalności kulturalno-artystycznej wśród uczelni wyższych w naszym mieście. Położona w malowniczym zakolu Brdy, w samym centrum Bydgoszczy, oferuje szeroki wachlarz zajęć artystyczno-kulturalno-animacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Dom Kultury APK posiada własną salę widowiskową, galerię, Muzeum Fotografii z ciemnią oraz atelier, sale do zajęć malarskich, tanecznych, muzycznych i wiele innych przestrzeni infrastrukturalnych, umożliwiających rozwijanie pasji i zainteresowań. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów z zakresu sztuki, kulturoznawstwa, muzykologii oraz fotografii. Placówka organizuje zajęcia zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.