BĄDŹ KREATYWNY 2 (edycja 2017)

Uwaga! Realizacja projektu zakończona.

W świecie cyfryzacji i technizacji życia codziennego rodzi się potrzeba świadomego i kreatywnego spędzania czasu wolnego. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, które często nie mają możliwości skorzystania z oferty edukacyjno-kulturalnej w miejscu zamieszkania. Sfera kultury jest ważnym obszarem aktywności, a wychowywanie i kształcenie przez sztukę pozwalają na pełniejsze doświadczanie otaczającego świata, budowanie relacji społecznych, świadome uczestnictwo w zjawiskach kulturowych. Jednocześnie dają podstawy do umiejętnego kreowania tożsamości i kształtowania jakości życia. Dzieci mają w sobie naturalną chęć eksperymentowania. Bezpośredni kontakt z żywą materią, obserwacja, chęć poszukiwania i odkrywania powinny być naturalną drogą rozwoju postaw kreatywnych. Dzięki przyjaznej atmosferze i opiece specjalistów chcemy dać najmłodszym uczestnikom kultury możliwość otwarcia się na nowe doświadczenia i kreowanie pozytywnego obrazu otaczającego nas świata.

Program BĄDŹ KREATYWNY 2 stanowi drugą odsłonę cyklu zajęć rozwijająco-doskonalących dla dzieci. Pierwsza edycja programu, dotowana przez miasto Bydgoszcz, zrealizowana została przez Wyższą Szkołę Gospodarki w 2016 r. Tegoroczna edycja adresowana jest do młodych bydgoszczan w wieku 4-7 lat. Warsztaty prowadzone będą cyklicznie od września do grudnia 2017 r. W ofercie:

• PLANSZOMANIAK (przedział wiekowy: 5-7 lat)

Gry planszowe to doskonała forma kreatywnej organizacji czasu wolnego. Poprzez zabawę kształcą, wychowują, motywują, integrują, pomagają wyrażać emocje, uczą liczenia, podejmowania decyzji, logicznego myślenia oraz realizowania strategii.

• MAŁY KONSTRUKTOR (przedział wiekowy: 4-6 lat)

Warsztaty uczą postrzegania elementów 3D, tworzenia prostych grafik (Paint), nieruchomych projektów (Lego Digital Designer) oraz animacji ruchu postaci (Pivot). Rozwijają umiejętności manualne – przy użyciu klocków Lego Mindstorms dzieci tworzą postaci, budynki, proste mechanizmy, takie jak szczypce czy platforma kołowa, aż do zbudowania własnego pojazdu z silniczkiem i prostym napędem.

Udział we wszystkich zajęciach jest nieodpłatny. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres: dk@byd.pl. Ilość miejsc ograniczona.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

„Bądź kreatywny 2” to zadanie oświatowo-wychowawcze wychowania pozaszkolnego dotowane przez miasto Bydgoszcz.